A „Kora-gyermekkori program a megfélemlítés megelőzésére” című TÁMOP-5.2.10-15/1-2015-0001 számú kiemelt projekt során az óvodáskorú gyermekek közötti kortárs megfélemlítés megelőzéséhez képzéseket és érzékenyítő foglalkozásokat szerveznek a megvalósítók a gyermekek, a szülők, az óvodapedagógusok és egyéb, a nevelésben részt vevő szakemberek részére.
A kortárs bántalmazás (bullying) Magyarországon is jelen van, főként az iskoláskorú gyerekeket érintő problémaként. A megfélemlítés több esetben szóbeli vagy fizikai támadásokat, kiközösítést foglal magában, de az internet terjedése okán egyre gyakoribb az online bántalmazás (cyberbullying) is.
A NyugiOvi Program szlogent viselő projekt célja a szülők és az óvodai szakemberek együttműködésének megerősítése, valamint a bullying tudományos kutatásainak kiterjesztése az óvodáskorra, bántalmazás-megelőző tematika és eszköztár kialakítása a nemzetközi program életkori adaptációjával, továbbá irányelvek kidolgozása az óvodáskori bántalmazás megelőzésére. A pilot során 15 óvoda vesz részt a megvalósításban, amelyek kiválasztásánál fontos szempont volt, hogy az adott települések konvergencia régióba tartozzanak.
A nyári szervezési folyamat lezárásaként, 2015. augusztus 31-én került megrendezésre a Szakmai Workshop című rendezvény, melyen a pilot projektben részt vevő mentorok (óvodapedagógusok) kaptak részletes tájékoztatást a NyugiOvi Program módszertani sajátosságairól, a megvalósítás tervezett menetéről, valamint bemutatkozott az eseményen a projekt szakmai vezetője, Mályi Lilla, aki ismertette a szakmai megvalósítás ütemezését.
A tervezet alapján a gyerekeket és szülőket is bevonó, úgynevezett Anti-bullying családi napra mind a 15 településen szeptember végén – október elején kerül majd sor, mely rendezvény teret ad a módszertan bemutatására, kipróbálására, és a gyerekek érzékenyítésére szolgáló Tematikus hét foglalkozások felvezetésére. A projekt megvalósítása során az óvodapedagógusok részére több képzési lehetőséget is biztosít a program, valamint fontos mérföldkő lesz a Feedback-találkozó, amely rendezvényen a 30 mentor a Tematikus hét tapasztalatait tudja majd összevetni szakemberek segítségével. A pilot 2015. november 27-én Projekzáró rendezvénnyel fejeződik be.